26 sierpnia 2010

Bestseller na mp3 - KAPUŚCIŃSKI NON-FICTION (Audiobook) - A. Domosławski


Bestseller na MP3 - KAPUŚCIŃSKI NON - FICTION
(Audiobook 20% Taniej)

Książka, która budzi duże emocje i skrajne oceny - Kapuściński non-fiction doskonale udokumentowana pełna analiz opowieść.

Dlaczego nie możesz przegapić tej pozycji...?

- O żadnej książce ostatnio nie było tak głośno. Pierwszy nakład 45 tysięcy egzemplarzy rozszedł się błyskawicznie.

- Interpretacją książki audio zajął się sam Jerzy Radziwiłowicz, aktir znany m,in, z roli Mateusza Birkuta w "Człowieku z marmuru" Andrzeja Wajdy.

- Po lekturze słychać same pozytywne oceny. Imponująca i doskonale skonstruowana, Ujawniająca mało znane fakty z Życia Ryszarda Kapuścińskiego. Napisana z pasją i niesamowitym ciepłem.

- Jedna z najlepszych książek ostatnich pięciu lat.

- Teraz w promocji 20% taniej (do 23 września 2010)

Opis Książki Audio: Pierwsza pełna biografia najsłynniejszego polskiego reportera i pisarza. Nieznane fakty, zaskakujące odkrycia. Doskonale skonstruowana, napisana barwnym stylem opowieść imponuje rzetelnością i bogactwem materiałów źródłowych o bohaterze i jego czasach. Zbierając dokumentację do książki, Domosławski rozmawiał z niemal setką osób, pojechał m.in. do Etiopii, Angoli, Kenii, Ugandy, Tanzanii, Kolumbii, Boliwii, Kanady i USA. "Na palcach jednej ręki zliczysz wielkie książki o ludziach wielkich. Ta książka jest jedną z nich. Artur umie słuchać. Fotografii. Notatek w brulionie. Słów spisanych i tych jakich Ryszard spisać nie chciał, nie zdążył lub nie uznał za warte spisywania, choć warte były." Zygmunt Bauman. "Jest to opowieść o żywym człowieku uwikłanym we własny los, w historię, w słabości i śmieszności. Dopiero na takim tle widać wielkość, wielowymiarowość Kapuścińskiego. Domosławski podąża jego śladem, stara się dotrzeć do prawdy i nie przejmuje się tym, że niektórzy chcieliby mieć kolejnego polskiego świętego." Andrzej Stasiuk. "To nie jest książka dla tych, którzy najlepiej czują się w uproszczonym świecie dwóch kolorów i nie chcą poznawać innych. Nie dla wyznawców jednej prawdy. Bo jednej prawdy - nie ma. Ani o PRL-u, ani o Etiopii, Iranie, Meksyku, Ugandzie i wszystkich tych miejscach, z którymi zmagał się Kapuściński. Nie ma też jednej prawdy o Ryśku. Domosławski wszystkie te prawdy spina w węzeł, nazywając "non-fiction" i rzuca do przemyślenia. Myślę, że Ryszard Kapuściński zasłużył - całym swoim życiem i pisarstwem - na to, by właśnie taka książka, pokazująca go w wielu wymiarach i kolorach, powstała." Teresa Torańska. "Odważny jest autor, który pisze o wybitnym starszym koledze i przyjacielu nie na klęczkach. Znacznie prościej i wygodniej jest uprawiać hagiografię..." Marcin Kula.

Od Autora: Zawsze miałem wrażenie, mówi jeden z przyjaciół, że żył w świecie sekretów, skrywał wiele tajemnic - przed przyjaciółmi, najbliższymi, przed samym sobą; tak, tak, sekrety ma się również przed sobą. Jakie miał sekrety? Osobiste, polityczne, pisarskie. Mimo światowej sławy, która powinna mu dać pewność siebie, głęboki oddech, był czymś przygnieciony; ten uśmiech, ta miękkość, to sprawianie wrażenia, że wszystkich się lubi i słucha, nawet gdy opowiadają głupstwa... "Tajemnice Ryszarda Kapuścińskiego". Czy tak powinienem zatytułować opowieść o moim mentorze i szczególnym przyjacielu, którego lepiej poznaję dopiero teraz?


Artur Domosławski

polski

604

Świat Książki

978-83-247-1981-5


================================================================

Brak komentarzy: