18 października 2009

KATEDRA W BARCELONIE - Pobierz audiobooka za Darmo!

Od dzisiaj ruszamy z nową akcją promującą audiobooki - systematycznie na łamach naszego serwisu będziemy udostępniać 4,5 godzinne fragmenty najpopularniejszych książek audio do pobrania zupełnie za DARMO. Informacja o najnowszych udostępnionych darmowych książkach audio będzie również wysyłana w kolejnych newsletterach.

Chcesz być na bieżąco i nie przegapić kolejnego bestselleru do pobrania za Darmo
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Dlaczego dajemy audiobooka za darmo?

Chciałbym Ciebie Auto osobiście przekonać do słuchania książek audio. Chciałbym pokazać Ci, jak efektywnie można wykorzystać czas stojąc w korku, w autobusie, w podróży, zmywając naczynia, czy wykonując proste domowe czynności. Dlatego wierzę, że "Katedra w Barcelonie" będzie jedynie początkiem Twojej przygody z audiobookami.

Jak skorzystać z audiobooka?
  • pobierz i rozpakuj plik z audiobookiem
  • wgraj go na przenośny odtwarzacz MP3 lub nagraj na płytę
  • słuchaj, gdziekolwiek chcesz
Jeżeli posiadasz iPoda sugeruję połączyć pliki w jeden duży plik, przy użyćiu tego narzędzia (pobierz go tutaj>>) i następnie wgraj audiobooka na iPoda.

PS. Pamiętaj! Słuchanie książek nie ma na celu zastąpienia czytania książek. Po prostu wiemy, jak obecny świat się zmienił i jak mało czasu mamy na kontakt z najlepszą literaturą. 8-12 godzin spędzonych przy komputerze męczy tak mocno oczy, iż nie mamy już sił patrzeć, a tym bardziej czytać. Audiobooki wydają się być znakomitym rozwiązaniem.


***

KATEDRA W BARCELONIE - (Audiobook na mp3) - Pobierz za Darmo!

Nagranie, w interpretacji mistrza Zbigniewa Zapasiewicza możesz pobrać całkowicie za darmo
4 godzinny bezpłatny fragment, w wersji audiobooka mp3, najpopularniejszej powieści hiszpańskiej ostatnich lat - pod tym względem można ją porównać z Cieniem wiatru. W samej Hiszpanii książka znajdowała się na pierwszym miejscu bestsellerów nieprzerwanie przez 13 miesięcy, osiągając prawie 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy. Napisanie książki zajęło autorowi 5 lat i wymagało obszernych studiów nad historią średniowiecza w Katalonii.

Katedra w Barcelonie to napisana z wielkim rozmachem powieść historyczna, fascynująca panorama średniowiecza, przedstawiająca blaski i cienie feudalnej Katalonii.

Akcja książki toczy się w XIV wieku, w dobie religijnych niepokojów, nietolerancji i wojen. Stolica Księstwa Katalonii, Barcelona, panuje na szlakach handlowych i rozrasta się ku morzu. mieszkańcy skromnej, ubogiej dzielnicy Ribera, postanawiają własnymi rękami wybudować najwspanialszą i największą na świecie katedrę maryjną - słynny kościół Santa Maria del Mar. Historia budowy splata się z losami Bernata Estanyola i jego syna Arnaua, pańszczyźnianego chłopa i budowniczego, którzy uciekają przed okrutnym panem, a później przed inkwizycją. W stolicy Arnaud zdobędzie wolność i tytuł pełnoprawnego obywatela, i z przymierającego głodem zbiega przemieni się w zamożnego patrycjusza. Żadne honory nie ochronią go jednak przed niebezpiecznym spiskiem i długimi rękami Świętego Oficjum. Arnaud, który całym sercem oddał się budowie katedry, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Fabuła powieści podzielona jest na cztery części: Słudzy Ziemi, Słudzy Możnych, Słudzy Namiętności i Słudzy Przeznaczenia. Każda z części przedstawia poszczególne epizody z życia Arnaua Estanyola, syna uciekającego chłopa pańszczyźnianego, który poprzez liczne koleje losu przemienia się z ubogiego tragarza w konsula morskiego zarządzającym sprawami handlowymi całej Barcelony. W powieści poruszane są wątki związane są z moralnością chrześcijańską, a także ukazane są różne postawy ludzkie zmieniające się pod wpływem sytuacji zarówno duchownej jak i materialnej.

Na Nexto.pl można wysłuchać książki w formie audiobooka, do pobrania w formacie mp3. Książkę czyta mistrz słowa polskiego i znany aktor Zbigniew Zapasiewicz.

Z recenzji w serwisie Biblionetka.pl:

[...] Po pierwsze, możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek o średniowiecznej Katalonii i jej stolicy bez potrzeby przedzierania się przez nudne opracowania historyczne. Po drugie, warto uświadomić sobie, że średniowiecze to czas nakazów i zakazów, niekoniecznie spisanych, ale na pewno egzystujących w psychice i mentalności ówczesnych ludzi. Świat twardych reguł, konwenansów, dogmatów, życia, które niewiele miało wspólnego z wolnością - to wszystko możemy zaobserwować w książce hiszpańskiego autora.[...]

O autorze książki:

Ildefonso Falcones - hiszpański pisarz ur. w 1959 w Barcelonie. Obecnie Falcones wraz z żoną i czwórką dzieci mieszka i pracuje w Barcelonie. Z zawodu jest adwokatem specjalizującym się w prawie cywilnym.

POBIERZ AUDIOBOOKA - KATEDRA W BARCELONIE (Za Darmo)


Brak komentarzy: