24 stycznia 2009

JAN PAWEŁ II - Fenomen Karola Wojtyły (Audiobook)


Księgarnia E-NEXTO przedstawia książkę Andreasa Englischa
która stała się bestsellerem w Polsce i Niemczech w formie audiobooka - książki audio do słuchania.

Andreas Englisch przez prawie dwadzieścia lat towarzyszył papieżowi Janowi Pawłowi II jako reporter w Watykanie i podczas jego podróży po całym świecie. Gdy przed wielu laty wysłano go jako korespondenta do Rzymu, traktował Papieża tylko jako obiekt swojej pracy. Uważał państwo kościelne za instytucję pompatyczną, a głowę Kościoła katolickiego za zacofanego apostoła moralności. Ale Englisch coraz bardziej zbliżał się do Papieża. Jako reporter obserwował Jana Pawła II podczas audiencji prywatnych, mszy i beatyfikac ji, na nartach i w szpitalu. W roku 1995 został włączony do puli sześciu dziennikarzy watykańskich towarzyszących papieżowi w samolocie podczas podróży zagranicznych. Jego sceptycyzm i uprzedzenia zaczęły się chwiać...

Englisch kreśli interesujący i intymny portret człowieka pełnego pozornych sprzeczności: Polak, nowoczesny papież medialny potrafiący inscenizować swoje wystąpienia ni
czym gwiazda popu, konserwatysta, który w epoce AIDS sprzeciwia się antykoncepcji, pierwszy papież proszący o wybaczenie Żydów i dążący do pojednania między religiami świata, ale też niewygodny polityk, który najpierw zwalczał komunizm, a później odrzucał wojenne plany USA, mistyk w swoich zupełnie osobistych poszukiwaniach Boga.

Andreas Englisch napisał książkę o papieżu Janie Pawle II, w której z wielką namiętnością i sporą dozą humoru stara się przybliżyć czytelnikowi jedną z najbardziej fascynujących osobistości naszych czasów. Biografia ta zachwyca unikatową wiedzą naocznego świadka.

Książka czytana jest przez lektora Polskiego Radia Andrzeja Krusiewicza, łączny czas odtwarzania ok. 296 minut.

Dokonano redakcji tekstów oryginalnych przystosowując je do nagrania audio.Książkowe wydania Fenomenu Karola Wojtyły były bestsellerami w Niemczech i w Polsce.

Andreas Englisch | 01.01.2005 | polski | 296 min. | Dasimedia Sp. z o.o. | 83-922416-0-6

Linki:

POBIERZ AUDIOBOOKA - Jan Paweł II - Fenomen Karola Wojtyły

Darmowy Fragment - POBIERZ za Darmo

Podziel się z nami opinią na temat tej pubikacji:


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Książka znanego dziennikarza watykanisty Andreasa Englischa, opisuje ciekawe i mało znane momenty z życia i posługi Jana Pawła II. Osobistą i rzetelną relację naocznego świadka, jakim jest niemiecki reporter towarzyszący papieżowi w jego podróżach, wzbogacają przystępne analizy sytuacji politycznej, ciekawostki historyczne i osobiste refleksje człowieka, który z każdym dniem coraz bardziej traci dziennikarski dystans do Jana Pawła II.

Anonimowy pisze...

Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę