28 października 2008

HARLEQUIN - najlepsze romanse i e-booki o miłości

HARLEQUIN - najlepsze romanse i e-booki o miłości

Wydawnictwo Arlekin Sp z o.o. i cała grupa Harlequin Enterprises należy do kanadyjskiego medialnego koncernu Torstar , który prowadzi działalność wydawniczą na rynku literatury kobiecej (Harlequin, MIRA Books), na rynku prasowym (dziennik Toronto Star i inne tytuły wydawane na rynku kanadyjskim) i na rynku wydawnictw edukacyjnych (CSEP-Childrens' Supplememtary Educational Products).

Książki Wydawnictwa Harlequin są obecne na wszystkich kontynentach, w 39 krajach świata.
Misja Wydawnictwa Harlequin to zapewnienie czytelniczkom możliwości wspaniałych przeżyć, odpoczynku i oderwania się od rzeczywistości przy lekturze najlepszych romansów, choć nie tylko.
Mimo, iż bohaterowie tych książek przeżywają bardzo różne koleje losu, to podstawowe wartości jak: miłość, szacunek, dobroć i uczciwość pozostają zawsze na pierwszym miejscu.

Poza powieściami o miłości wydawnictwo oferuje Czytelniczkom również opowiadania obyczajowe, sensacyjne i sagi rodzinne oraz historyczne.

Książki wydawnictwa Harlequin to produkty o wysokiej jakości, relatywnie niskich cenach, dlatego co roku sięga po nie kilka milionów polskich kobiet, a Wydawnictwo Harlequin pozostaje niekwestionowanym liderem na rynku literatury dla kobiet.

Teraz największe romanse tegoż wydawnictwa dostępne są również w formie e-booków (pdf)

Na stronach Księgarni E-NEXTO - dostępnych jest ponad 200 Harlequinów - zobacz

Najpopularniejsze autorki to:
=======================================================
:: PENNY JORDAN ::Znak Zodiaku:Strzelec
Romantyczna rada Penny: "Miłość przede wszystkim!"
Ulubione ksiażki: Biblia, powieści Dickensa,
powieści Jane Austen, utwory Szekspira
Ulubiona piosenka: "Wonderful Tonight" - Eric Clapton

Ośmioletnia Penny uwielbiała wymyślać bajki dla swojej młodszej siostry. Dorosła Penny Jordan pragnie, by czytelniczkom jej powieści dawały radość, jaką ona sama odnajduje w czytaniu, i by dzieliły z nią pasję jej życia - romanse. Penny wie doskonale to, jak ważna jest miłość i wszystko, co wnosi do ludzkiego życia. Penny pracuje w domu, w kuchni, w otoczeniu czterech psów i dwóch kotów. Uwielbia odwiedziny rodziny i przyjaciół. Zapytana o to, co w swoim zawodzie lubi najbardziej, odpowiada: "Kontakt z czytelniczkami, które tak jak ja doceniają miłość".

Zobacz twórczość Penny Jordan
=======================================================
:: NORA ROBERTS ::


Nora Roberts twierdzi, że musiała przezwyciężyć całe mnóstwo przeciwności losu, zanim stała się popularną pisarką.
Początek był ciężki: wkrótce po przeprowadzce do miejscowości Keedyville w stanie Maryland, pod koniec lat 70, jej dom został dosłownie zasypany śniegiem. Z braku innego zajęcia zajęła się pisaniem. Pierwszą powieść wysłała do kilku wydawnictw - niestety, wszystkie ją odrzuciły. To samo stało się z kolejnymi powieściami. Pierwszą udało się jej opublikować dopiero w 1981r., ale za to od razu w nakładzie 750 tysięcy egzemplarzy! Od tego czasu Nora napisała już ponad 100 książek, które wydane zostały w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy na całym świecie! Nora twierdzi, że dar pisania odziedziczyła po irlandzkich przodkach ze strony matki - Irlandczycy są przecież urodzonymi gawędziarzami. Pisze codziennie od 8 do 16:30. Boi się, że jeżeli przestanie pisać regularnie, to może stracić swój cenny dar. Więcej informacji na temat Nory Roberts można znaleźć na jej stronie internetowej: www.noraroberts.com

Zobacz twórczość Nory Roberts
=======================================================
:: DIANA PALMER ::


Znak zodiaku: Strzelec
Rada dla czytelniczek: "Wyłącz telewizor i wyjdź do ludzi!"

Diana Palmer przez szesnaście lat pracowała jako dziennikarka w gazetach i magazynach. Pisaniem powieści zajęła się w 1979 roku i do dnia dzisiejszego stworzyła ich aż 95 - przetłumaczonych na wiele języków i wydawanych na całym świecie. Jest laureatką licznych nagród literackich. Do jej różnorodnych hobby należą: ogrodnictwo, archeologia, antropologia, astronomia i muzyka. Uwielbia iguany. Jest członkinią wielu organizacji i stowarzyszeń, skupiających osoby o podobnych zainteresowaniach. Działa w kilku organizacjach charytatywnych. Diana zdecydowała się na studia wyższe dopiero wtedy, gdy miała 45 lat. Namówił ją mąż, który sam zrezygnował z pracy, by zdobyć nowy zawód - programisty komputerowego. Ukończyła studia historyczne z wyróżnieniem. Obecnie kontynuuje studia podyplomowe. Chciałaby specjalizować się w historii Indian amerykańskich. Zapytana o to, co w swoim zawodzie lubi najbardziej, odpowiada: "Możliwość podróżowania i poznawania wielu wspaniałych ludzi - moich czytelników i czytelniczek". Więcej informacji na temat Diany Palmer można znaleźć na jej stronie internetowej: www.dianapalmer.com

Zobacz twórczość Diany Palmer
==============================================
Materiały dot. wydawnictwa i autorek pochodzą ze strony www.harlequin.pl

inne autorki:
Heather Graham| Dorie Graham| Erica Spindler| Anne Stuart| Kimberly Raye| Sandra Field | Carla Neggers | Margaret Baker | Maggie Kingsley | Alicia Scott | Carol Marinelli | Merline Lovelace | Catherine George | Sara Craven | Susan Kearney| Lee Wilkinson | Susan Stephens | Sarah Morgan | Carole Mortimer | Julia James

Wyróżniamy kilka kategorii romansów:

Okładka Okładka Okładka OkładkaOkładka Okładka Okładka Okładka
Okładka Okładka Okładka OkładkaOkładka Okładka Okładka Okładka
====================================================
Podziel się z nami swoją opinią na temat swojego ulubionego romansu

Jeśli podzielisz się swoją opinią z innymi Czytelnikami, w podziękowaniu od nas otrzymasz 100 punktów na swoje konto w Klubie Nexpresso. Punkty będą dostępne na zakupy kolejnych publikacji.

Nie masz jeszcze konta w klubie Nexpresso..? - Zarejestruj się za Darmo, a otrzymasz 5% rabatu na wszystkie e-publikację w tym na romanse wydawnictwa Harlequin.

Brak komentarzy: